Archiwum kategorii: Aktualnosci

Koronawirus – komunikat dla pacjentów

PILNE!

 Szanowni Państwo

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, mając na uwadze dobro i zdrowie zarówno pracowników, jak i pacjentów uprzejmie informuję, że:

 • spotkania grup terapeutycznych w Poradni „Alko-Med” są zawieszone do odwołania;
 • wiyty pacjentów pierwszorazowych w Poradni „Alko-Med” są zawieszone do odwołania;
 • badania alkomatem w tutejszej poradni są wstrzymane do odwołania;
 • wizyty terapeutyczne indywidualne oraz lekarskie w Poradni „Alko-Med” możliwe są tylko w przypadku osób, u których:
 1. nie występują objawy infekcji,
 2. upłynął miesiąc od wyjazdu zagranicznego i/lub kontaktu z osobami przyjeżdżającymi z zagranicy ;
 3. udzielą odpowiedzi na powyższe pytania telefonicznie przed zaplanową wizytą.

Uprzejmie prosimy  rejestrować się na wizyty drogą telefoniczną: 512-981-617 lub mailową: alkomed@gmail.com

Poradnia Leczenia Uzależnień „Alko-Med” zaprasza na udział w warsztatach w ramach projektu:

„Nowa przestrzeń, perspektywy i cele. Odnajdywanie satysfakcji w życiu”

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Miasta Krakowa

Projekt skierowany jest do osób uzależnionych, współuzależnionych a także Dorosłych Dzieci Alkoholików będących mieszkańcami miasta Krakowa.

Ma na celu stworzenie przestrzeni do zdobycia wiedzy oraz umiejętności , które pomogą uczestnikom budować satysfakcjonujące życie.

Projekt opiera się na założeniu, że warto stworzyć okazję do doświadczenia nowych, aktywnych i twórczych form spędzania czasu, a także uczyć umiejętności wypoczynku, relaksacji i dbania o siebie jako skutecznych form radzenia sobie ze stresem.

Projekt składa się z 33 warsztatów podczas których uczestnicy będą mogli:

 • nauczyć się dbać o zdrową dietę i zrozumieć jak odżywianie wpływa na zdrowie
 • rozwinąć swoją kreatywność oraz twórcze możliwości
 • zadbać o zdrowie poprzez aktywność fizyczną
 • zainspirować się historiami osób, które twórczo przezwyciężyły kryzysy życiowe podczas klubu filmowego
 • nauczyć się ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych
 • nauczyć się dbać o swój wizerunek

zapisy w rejestracji Poradni Leczenia Uzależnień Alko-Med tel. 512-981-617 lub (12) 259 -60 – 64 

warsztaty realizowane będą w każdy piątek w godz.17.00 – 20.00 w Poradni Leczenia Uzależnień „Alko-Med”, os. Sportowe 24, Kraków

„Sposób na zdrowie”

„Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a Twoje lekarstwo powinno być pożywieniem.” – Hipokrates

  Cykl 5 warsztatów  na temat zdrowego odżywiania, psychodietetyki;

czyli o tym jak kształtują się nasze wybory żywieniowe, jakie są właściwości składników pokarmowych oraz zasady racjonalnego odżywiania? Jak planować swoje żywienie? na co uważać w sklepie podczas zakupów?

Odpowiedzi na te oraz na wiele innych pytań dla wszystkich, którzy chcą zacząć dbać o swoje zdrowie.

 • “Czym jest zdrowe odżywianie” 11.05. Godz. 17.00 – 20.00
 • “ Jak zbilansować zdrowy posiłek” 18.05. godz. 17.00 – 20.00
 • “Moja dieta, czy warto coś zmienić?” 25.05. godz. 17.00 – 20.00
 • ”Praktyczne aspekty dbania o zdrową dietę” 01.06. godz. 17.00 – 20.00
 • ”Ulubiony przepis/ulubione danie” 08.06. godz. 17.00 – 20.00

  

 “Zrób to sam – bądź kreatywny”

„Nie potrzebujesz niczyjego pozwolenia, by prowadzić twórcze życie” Elizabeth Gilbert

cykl 7 warsztatów rozwijających kreatywność i twórcze pasje. Warsztaty dla każdego kto chce ciekawie spędzić czas, nauczyć się nowych lub rozwijać posiadane już umiejętności!

 • Warsztat decoupagu 15.06. godz. 17.00 – 20.00

Decoupage to technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewnoszkłoplastikceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej.  Na warsztacie uczestnicy nauczą się jak samodzielnie ozdabiać różne przedmioty w swoim otoczeniu….

 • Warsztat malarstwa 06. godz. 17.00 – 20.00

na którym uczestnicy będą mogli poeksperymentować z tworzeniem za pomocą różnych technik, takich jak: farby (akwarela, tempra), pastele, węgiel, kolaż,quilling….

 • Warsztat scrapbookingu 29.06. godz. 17.00 – 20.00

Scrapbooking jest sztuką sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów, kartek okolicznościowych. Podczas warsztatu uczestnicy zrobią własną kartkę dla bliskiej osoby….

 • Warsztat makramy 07. godz. 17.00 – 20.00

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli samodzielnie wypleść bransoletki z logo trzeźwości lub innym wybranym dodatkiem…

 • Warsztat majsterkowania 07. godz. 17.00 – 20.00

 Majsterkowanie nie jest trudne… Będą mogli się o tym przekonać wszyscy, którzy wezmą udział w tym warsztacie.Każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie wykonać małą półkę na klucze…

 • Warsztat rękodzieła 20.07. godz. 17.00 – 20.00

Na warsztacie uczestnicy dowiedzą się jakie możliwości otwiera przed nimi papierowa wiklina, filcowanie, szydełkowanie….

 • Warsztat kreatywności; 07. godz. 17.00 – 20.00

Warsztat dla każdego kto chce twórczo i wesoło spędzić czas, a przy okazji rozwijać swoją kreatywność….

„Odkryj swoją aktywność”

„Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę.” – Edward Stanley

cykl 8 warsztatów na których uczestnicy będą mogli będą mieli okazję gimnastykować swoje ciało i umysł!

 • Trening kalisteniki 03.08 oraz 10.08. godz. 17.00 – 20.00

Kalistenika jest to rodzaj ćwiczeń, które można wykonywać bez specjalistycznych urządzeń, bądź ciężarów przy wykorzystaniu jedynie własnej masy ciała.Jest to świetny sposób na zachowanie dobrej kondycji, przy ograniczonym budżecie. Warsztaty dla każdego, kto chce zadbać o swoją kondycję i stworzyć swój własny plan treningowy!

 • Trening biegania 17.08 oraz 24.08 godz. 17.00 – 20.00

Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Daje najlepsze rezultaty i – co najważniejsze – niewiele kosztuje. Dzięki joggingowi zmniejszysz ryzyko chorób serca i układu krążenia, schudniesz, wymodelujesz sylwetkę, ale też poprawisz inteligencję i wygląd skóry. Zobacz, co jeszcze daje bieganie. Zapraszamy wszystkich chętnych!

 • Warsztaty „Zdrowy kręgosłup”  08 oraz 07.09 godz. 17.00 – 20.00

„Zdrowy kręgosłup” to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Zajęcia te pomogą osobom, którym doskwierają bóle kręgosłupa. Ponadto odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmocnią mięśnie pośladków, brzucha i pleców. Dla osób zdrowych, które prowadzą siedzący tryb życia, korzyścią będzie wzmocnienie szkieletu mięśniowego, poprawa sylwetki ciała oraz samopoczucia.

Zapraszamy na 2 warsztaty poświęcone dbaniu o zdrowy kręgosłup!

 

 • Warsztaty gry planszowe 09 oraz 21.09godz. 17.00 – 20.00

Gry planszowe to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. I duże towarzystwo, i dwójka graczy na pewno znajdzie dla siebie najbardziej odpowiednią grę planszową. Nie wolno jednak zapominać o tym, że tego rodzaju zabawa to nie tylko wspaniała rozrywka, ale również cały komplet korzyści dla graczy z każdej grupy wiekowej.

Zapraszamy na 2 warsztaty poświęcone tematyce gier planszowych! 

“Pozytywny bohater”

„Część leczenia zależy od woli wyleczenia.” – Seneka Młodszy

 cykl 7 spotkań , podczas których odbywać będzie się projekcja filmów oraz dyskusja moderowana;

Uczestnicy będą mogli zainspirować się  pozytywnymi postawami bohaterów filmów, będących często postaciami autentycznymi, którzy przezwyciężyli życiowe trudności.

„Cyrk motyli”/ ‚The Butterfly Circus’, 2009, prod. USA. (20 min) –  Główny bohater styka się nie raz z okrutnymi realiami świata, jednak odkrywa w sobie pewne predyspozycje, dzięki ich akceptacji ukierunkowuje swoje dalsze losy. Historia paradoksu, czyli jak z niedołężności zrobić coś kreatywnego.

28.09. godz. 17.00 – 20.00

„Nietykalni” / ‚Intouchables’, 2011, prod. Francja. – Prawdziwa historia przyjaźni, wydaje się, dwóch mocno zróżnicowanych osób. Opowieść o tym, że szacunek, cierpliwość i zaciekawienie drugą stroną są dobrymi sprzymierzeńcami do wdzięcznych , a co z tym związane, trwałych relacji.

05.10. godz. 17.00 – 20.00

„Elling”, 2001, prod. Norwegia – Dwóch zaprzyjaźnionych mężczyzn łączy się w przyjaźni oraz próbie dostosowania do społeczeństwa. Historia o procesie dopasowywania się do świata, przy zachowaniu elementarnej cząstki siebie.

12.10. godz. 17.00 – 20.00

„Jak w niebie”, 2004, prod. Szwecja. – Opowieść o tym, jak nagły kryzys może zaowocować dalszą korzyścią. Jednak zmiany nie dzieją się automatycznie, a wymagają podejmowania niekiedy drobnych decyzji oraz włożenia wysiłku w ich realizację.

19.10. godz. 17.00 – 20.00

„Taxi A”, 2007, prod. Polska. – Luksus nie musi oznaczać życia na szczycie.Wybory głównego bohatera skłaniają do refleksji, że zmiana życiowej ścieżki z bogacza na drobnomieszczańskiego usługodawcę może być świetną okazją do smakowania życia w innych wymiarach. Zmiana perspektywy myślenia i działania nie musi oznaczać szaleństwa, czy głupoty.

26.10. godz. 17.00 – 20.00

Najlepszy”, 2017, prod. Polska.  – Dramat życia, w którym uzależnienie nie gruntuje reszty        drogi. Historia prawdziwego człowieka – Jerzego Górskiego – prezentuje dążenia zaniedbanego człowieka, który dopiero gdy zaczyna realizować swoje dawne marzenia, zmienia w sobie to co trudne, na to, co ambitne i jak się okazuje, możliwe.

02.11. godz. 17.00 – 20.00

„Błękitna fala”, 2002, prod. Niemcy, USA. – Dziewczyna zmotywowana własnym hobby, niestrudzenie walcząca o spełnienie marzeń​ mimo wielu przeciwności w trakcie drogi na szczyt, przewartościowuje cel swojej podróży. Opowieść uczy, że nagrodą za wysiłek nie musi być pierwotne pragnienie wygranej.

09.11. godz. 17.00 – 20.00

 

„Nauka odczuwania przyjemności, relaksacji”

„Stres – marnowanie czasu, który można by poświęcić na drzemkę” – Helen Brown   

cykl 6 warsztatów poświęconych tematyce sposobów radzenia sobie ze stresem oraz nauce umiejętności dbania o swój wizerunek

 • Trening oddechowy 11. godz. 17.00 – 20.00

Prawidłowe oddychanie ma ogromnywpływ na nasze ogólne samopoczucie, zdrowie, a nawet na długość życia. Według lekarzy oddychamy zbyt płytko, zdawkowo. W konsekwencji prowadzi to do tego, że nasz organizm otrzymuje za małą ilość tlenu, co skutkuje ogólnym znużeniem i rozdrażnieniem, obniżeniem sprawności fizycznej i intelektualnej. Od sposobu w jaki będziemy oddychać, zależeć będzie nasze ogólne samopoczucie i jakoś naszego życia.

 • Trening uważności 23.11 godz. 17.00 – 20.00

Czym jest mindfulness? To inaczej uważność, przytomność, bycie w chwili obecnej z pełną uwagą i bez osądzania, czy ta chwila jest dobra, czy zła. Proste? Bardzo! Tyle że niełatwe.

 • Trening relaksacji 11 godz. 17.00 – 20.00

Relaksacja skutecznie przeciwdziała szkodliwym psychologicznym i fizjologicznym efektom funkcjonowania człowieka w świecie pełnym stresu i pogoni za sukcesem. Relaksacja daje nam chwilę wytchnienia. Jest to czas specjalnie dla nas, w którym możemy zagłębić się w siebie. Dać ciału, umysłowi i duszy siły do zmagania się z problemami dnia codziennego.

 • Warsztat „Smak i Zapach” 07.12 godz. 17.00 – 20.00

Trening uważności polegający na ćwiczeniu swojego skupienia i umiejętności dostrzegania szczegółów. Na warsztacie można zwolnić, przystanąć, zastanowić się, obejrzeć za siebie i przemyśleć. Jednym z ćwiczeń uważności jest trening zmysłu dotyku, smaku i zapachu.

 • Warsztat autoprezentacji 14.12 godz. 17.00 – 20.00

Autoprezentacją nazywa się sztukę tworzenia własnego wizerunku. Jest ona szczególnie przydatna w życiu zawodowym, choć nie tylko. Autoprezentacja to inwestycja dla każdego, kto chce zaprezentować siebie i swoje pomysły z jak najlepszej strony.

 • Warsztat wizażu 21.12. godz. 17.00 – 20.00

Warsztat makijażu podkreślającego  urodę i tuszującego niedoskonałości.

 

        Zapraszamy!